Založ si blog

Sudca brigádnik!

Nedávno som videl na internete zaujímavé video. Zaujal ma obsah a neskôr aj otázka, prečo takéto videá dáva predsedníčka súdu na internet. Súdne prípady sú síce vec verejná, ale na internete by mali byť anonymizované.

Neskôr som začal pátrať a objavil som takýchto videí viac. Človek váha, či je to v poriadku…

O praktikách Okresného súdu Považská Bystrica sa toho už z rôznych zdrojov popísalo a vie veľa. Súd, ktorý je pod vedením predsedníčky JUDr. Loduhovej, má teda ďaleko od zákonnosti, spravodlivosti či dokonca slušnosti. Na predsedníčku tohto okresného súdu je podaných viacero sťažností, avšak stále zastáva svoju funkciu a teda Krajský súd v Trenčíne zrejme nevidí na „predsedovi“ nič zlé.

 

Prvé video, ktoré som na internete našiel, je o advokátke, ktorá je u nás v Pov. Bystrici známa hlavne pomáhaním ľuďom, ktorí chcú niekoho zavrieť, aj nezákonne, do basy na objednávku.

 

Video som objavil na týchto zdrojoch.

LINK1 – mojevideo.sk

LINK2 – facebook

 

Obsah:

Je to bežný súd o výživnom. Rozvedený advokát K. žiada vyššie výživné od ex-manžela. Podľa vyjadrenie jej ex-manžela, ho advokátka K. dostala dokonca basy. (je to špecialita tejto advokátky, lukratívne konexie JUDr. K. priamo na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru Pov. Bystrica sú verejne známe). Ex-manžel advokátky bol teda v base, samozrejme nespravodlivo. Štát to neskôr uznal a ako odškodné za pobyt v base mu vyplatili 3 milióny SKK. A pointa toho súdneho procesu je, že advokát/ex-manželka dostane bývalého manžela do basy, neprávom, a keď mu štát vyplatí odškodné, tak ona žiada zvýšenie výživného, že však jej ex má 3 melka a aj ona z toho čosi chce. Koniec koncov, má na tom svoje zásluhy 🙂 !
(vo videu je číslo súdneho spisu, pre vlastné dohľadanie)

 

Záver:

Podľa autora videa sa tieto videá šíria predávaním zvukových záznamov od samotnej predsedníčky Okresného súdu Pov. Bystrica JUDr. Loduhovej. Predseda súdu sa vždy angažoval v lepšom odmeňovaní sudcov i seba, ale takéto brigády sú podľa mňa nezákonné. Avšak ja nie som právnik…mám len laický názor. Súdim podľa zverejnených vecí vo uvedenom videu.

 

Začal som teda sledovať portál mojevideo viac a po čase som objavil ďalšie dve videá.  Dnes ľutujem, že nesledujem tento portál roky, obsah je viac cool ako TV seriály.

 

Video č. 2. – facebook

Alebo na mojevideo.sk tu:

 

Je to krátky zostrih, ale ja som si prečítal na justice.gov.sk celý prípad. Išlo o nejaký tlmič na airsoftovú zbraň. V podstate, tu ma zaujali ale úplne iné veci:

Za prvé – sudca je neskutočne vulgárny, nedokáže zniesť ťarchu vecných argumentov a tak má všetko (citujem ho) v pi…

Za druhé – sudcovi bolo jedno na koľko majú obvineného zavrieť do basy. Mal to (citujem ho) v pi…  zapisovateľka sa asi odhadom dotázala, či ho zavrú na 3 roky a sudca len prikývol, lebo on to má v pi….

Zákon a spravodlivosť, morálka sudcov… rozprávky tohto režimu, ktorý nám tu SMERáci zaviedli.

Do bodky mi to pripomína prístup herca hrajúceho „Lexu“ vo filme ÚNOS. Úsmevné boli aj reakcie ľudí pri odchode z kina z premietania tohto filmu, že „strašné čo sa tu kedysi dialo“. Čo sa vlastne zmenilo? Nič, deje sa to stále… resp. nakradli si viac, lebo ľudia už ani nechodia voliť a 30% obyvateľstva je vlastne s týmto režimom spokojných.

Na jednej stránke, je nahrávanie súdnych procesov povolené zákonom. Ale niektorí sudcovia to nezákonne zakazujú. Na druhej stránke si niekto predáva neverejné nahrávky na nete. Smutné…

Novinár p. Daňo z GINN pressu o tom vie svoje. Tu je jeho prípad.

 

 

Video č. 3.

Od toho istého autora, vraj kúpené z ebayu od predsedníčky súdu JUDr. Loduhovej. Táto predsedníčka je známa tým, že klame a kryje nezákonne praktiky na Okresnom súde Považská Bystrica. Má dva problémy, klame až moc a občas sa sekne a pod lož sa aj podpíše a potom je to už dôkaz a nie iba názor.  Ale to je už iná téma…

 

Video č. 3 – Prípad DROGY.

 

LINK –Mojevideo.sk

LINK –facebook.

 

Obsah:

Dvoch feťákov zbalí polícia. Podľa mňa klamú obaja zúčastnení, prípad má vážne trhliny. Do basy by však mali chodiť len ľudia, u ktorých niet pochýb, čo spáchali. Dojem nestačí. Svedok i obvinený nehovoria úplnú pravdu. Veď si to vypočujte sami a vyjadrite sa v komentári. Iste nie je ľahké byť sudcom, z toľkých lží od zúčastnených sa človeku len hlava zamotá. Svedok je feťák a aj kriminálnik, ale rozhodol sa spolupracovať s políciou, a preto klamať môže (takto žiaľbohu funguje naša polícia).  Obvinený už bol za drogy v base a i keď sa vraj už chová zákonne, drogy pre osobnú potrebu poberá stále. Zrejme sa tým dostal do situácie, kedy na neho spadlo aj to čo nechcel…

 

Záver:

Budem sledovať tieto súdne seriály zo života, a keď ešte niečo nájdem, môžem sa ja, aj vy zahrať na sudcu, a skúsiť si to rozhodovanie. Ide leto, predsedníčka bude iste brigádovať, ak jej to nadriadení nezatrhnú. Ale tomu neverím….

Supermarket trestných konaní – vyber a zaplať!

09.06.2017

V Považskej Bystrici máme okrem veľkých supermarketov dokonca aj jeden taký, kde sa dajú objednať služby a papiere na trestné konanie. Supermarket menom Okresné riaditeľstvo policajného zboru viac »

Policajná inšpekcia a kvalita jej „práce“.

17.02.2017

Účelová manipulácia trestného konania, pre naplnenie želania vplyvného zákazníka, orgánmi činnými v trestnom konaní je v Považskej Bystrici bežná vec, roky zažratá do praxe. Odporúčam viac »

Časť 5 – Cielené riadenie viacerých trestných konaní, tak aby bol výsledok podľa objednávky

09.12.2016

Nie len v prípade najväčších mafiánov na Slovensku alebo káuz, ako sú Gorila, sa riadia trestné konania cez politický orgán menom prokuratúra. Deje sa to aj v prípadoch bežných ľudí. Nedávno viac »

Erik Solheim

Odstúpil šéf Programu OSN pre životné prostredie Erik Solheim

20.11.2018 19:05

Audit OSN spochybnil jeho neúmerne vysoké cestovné náklady v čase, keď OSN musí znižovať svoje výdavky.

škola, žiaci, učiteľ, deti

Predprimárne vzdelávanie by malo byť povinné pre všetky 5-ročné deti

20.11.2018 18:18

Povinnosť absolvovať predškolskú prípravu by bola zavedená rok pred začiatkom povinnej školskej dochádzky.

Peter Gajdoš

Bojovú skupinu krajín V4 posilní v roku 2019 aj Chorvátsko, poveddal Gajdoš

20.11.2018 17:58

Podpisom nóty to dnes potvrdili ministri obrany V4 spoločne so svojím chorvátskym partnerom.

peniaze, euro, bankovky, eurá

Euro má u Európanov vysokú podporu

20.11.2018 17:57

Európska komisia verejnila v poradí už 17. prieskum Eurobarometra na tému obľúbenosti spoločnej meny euro medzi občanmi 19 členských krajín eurozóny.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 29025x
Priemerná čítanosť článkov: 2639x

Autor blogu

Kategórie