Založ si blog

Časť 5 – Cielené riadenie viacerých trestných konaní, tak aby bol výsledok podľa objednávky

Nie len v prípade najväčších mafiánov na Slovensku alebo káuz, ako sú Gorila, sa riadia trestné konania cez politický orgán menom prokuratúra. Deje sa to aj v prípadoch bežných ľudí.

titulka

Nedávno som pozeral reláciu O 5 min 12sť, kde sa zástupca SMERu snažil presadiť názor, že prokuratúra je spravodlivý orgán činný v trestných konaniach a že prípady zlyhania prokurátorov sú vždy len individuálne zlyhania. Otázkou teda ostáva, ako sa vie tento režim vysporiadať s týmito individuálnymi zlyhaniami. Ak ide o úplatného a politicky motivovaného prokurátora, strana by ho zrejme mala z funkcie odstrániť. Ak ho tam ale strana drží, nie je možné hovoriť o individuálnych zlyhaniach, ale o systematickom presadzovaní štátnej svojvôle, ktorá ignoruje zásady slušnosti, spravodlivosti a práva.

Žijem v Považskej Bystrici a žiaľbohu som sa dostal do spárov tohto inkvizičného orgánu (vzhľadom na nový protiústavný prvok prezumpcie viny v novom náhubkovom zákone je to správne označenie).

Existuje trestné konanie, kde vyšetrovateľ skúmal marenie úradných rozhodnutí. Ide o prípad rozvodu a styku otca s maloletými. Napriek tomu, že existujú skrz rôzne konania až tri súdne rozhodnutia, ktoré dávajú otcovi právo vídať svoje deti, k stretnutiam otca s deťmi nedošlo ani raz. Otec detí ich od 31.8.2015 nemôže vídať.

Tieto skutočnosti skúma vyšetrovateľ, zistí, že matka detí nemá žiaden vecný dôvod, prečo odmieta styk detí s otcom a chce ju začať trestne stíhať. Resp. aj začne, ale trestné stíhanie mu zastaví prokurátorka JUDr. Vašútová. Urobí tak možno preto, že podozrivá je dcéra vplyvného poslanca za mesto Považská Bystrica Františka Martausa. Policajtovi dajú trest za nadprácu a prípad mu odoberú. Detaily toho prípadu sú tu:

 

 

Spis príde inému vyšetrovateľovi, ktorý za mesiace svojej práce neurobí nič. V spise, kde je od prvého vyšetrovateľa vykonaných mnoho úkonov, po zmene vyšetrovateľa nepribudne ani čiarka. Teda mimo žiadostí poškodeného o tom, aby polícia konala.

Jedným z dôvodov odobratia spisu bolo tvrdenie prokurátorky Vašútovej, že pôvodný vyšetrovateľ nesplnil nejakú lehotu, išlo o pár dní. Na druhej strane skutočnosť, že nový vyšetrovateľ mnoho mesiacov vôbec nekoná už prokurátorke Vašútovej nevadí.

.

Ďalší dôvod bol ten, že pôvodný vyšetrovateľ sa snažil dostať k lekárskym správam, ktoré by napomohli k objasneniu trestného činu, ale bolo mu odmietnuté ich získať. Odmietli mu nazrieť do iných trestných spisov a keď si žiadal posudky ako dôkaz on sám, odobrali mu spis za nadprácu.

.

Pozrime sa teraz na iné trestné konanie.

Tu iný vyšetrovateľ dostal na stôl trestné udanie ohľadom toho, ako sa matka detí k nim správa. Úrad práce soc. vecí a rodiny v Pov. Bystrica podanie oznámenia uložil otcovi detí ako povinnosť. Úrad sa dozvedel o skutočnostiach, o ktorých vypovedal svedok, pani upratovačka z domu matky detí, a preto dal povinnosť otcovi podať trestné oznámenia. Načo potom máme takýto úrad, keď ten deti nechráni a iba odkazuje ľudí na políciu….? Tento vyšetrovateľ, ale nemal záujem robiť nejaké podstatné vyšetrovanie. (Zhodou okolností ide o toho istého vyšetrovateľa, p. mjr. Šišku, čo dostal aj prípad marenia úradných rozhodnutí, po jeho odobratí pôvodnému vyšetrovateľovi. Zrejme kariérny vyšetrovateľ…). Dostal od nadriadených pokyn, že má trestné konanie zastaviť, a preto mu bohate stačilo nakopírovať si niektoré papiere z iných trestných konaní a rozhodnúť cielene podľa nich, bez objektívneho zisťovania pravdy a podstatných skutočností.

Pointa takéhoto konania spočíva v tom, že ak vyšetrovateľ koná podľa želania prokuratúry, tak má prístup ku všetkých informáciám a dokonca mu umožnia zastaviť trestné konanie v podstate aj bez vlastného vyšetrovania, len na základe vybraných materiálov z iného konania. Ale ak vyšetrovateľ koná proti záujmu prokuratúry, tak mu vyšetrovanie prokuratúra marí, a keď sa vyšetrovateľ púšťa do prípadu aj napriek týmto polenám, ktoré sa mu hádžu pod nohy, a začne si zháňať dôkazy sám, musí prokuratúra takéhoto vyšetrovateľa zastaviť inak. Napríklad odobratím prípadu a trestnom za nadprácu.

.

 

A na záver sa pozriem na tretie trestné stíhanie. Tam je materiálov veľa a rovnako veľa nezákonných postupov. V tomto prípade vyšetrovateľka klame, núti vás podpísať zápisnicu aj bez prečítania, robí obštrukcie, ak chcete mať mať advokáta na výsluchu, šikanuje vás doručovaním pošty policajtmi do práce, správa sa veľmi odlišne, k svedkovi, ktorý má strach, ale je ochotný vypovedať i proti vplyvným ľuďom a k advokátke matke detí, ktorá má priam nadštandardné možnosti.

http://blogpb.blog.pravda.sk/2016/09/10/tyran-v-kozi-policajta/

Sám otec matky detí, poslanec za mesto Považská Bystrica František Martaus, na polícii rieši, či už podaktorí policajti dostali výpoveď alebo ešte nie. Tento poslanec na polícii nepracuje, ale zrejme vie, prečo si môže dovoliť hovoriť aj do interných záležitostí polície. Vyšetrovateľ mu v tomto zasahovaní nebráni, bojí sa ho alebo s ním má iný vzťah.

Paradoxom tejto situácie je aj skutočnosť, že tá istá prokurátorka rozhoduje dva prípady naraz.

 

V jednom konaní je otec detí už obvinený (po pol roku presne jeden pracovný deň pred rozvodovým konaním), ale rozhoduje aj v druhom konaní, kde chcel vyšetrovateľ obviniť práve matku detí. Prokurátorka sa pozná s dotyčným poslancom, dokonca aj speváčka Simona M., druhá „dcéra“ toho poslanca, chodí spievať na ich prokurátorske plesy. Všetci ale tvrdia, že sa nepoznajú a že sú nezaujatí. Naopak, keď prokurátorka Vašútová prehlási, že ja sa isto poznám s vyšetrovateľom, ktorý chcel obviniť matku detí z páchania trestného činu, tak, hoci klame a nevie svoju lož podporiť žiadnym dôkazom, bohate jej to stačí ako ďalší dôvod pre odobratie spisu tomu vyšetrovateľovi. Objektivita žiadna, absolútne odlišné postoje a postupy a všetko záleží iba od toho, ktoré trestné konanie má smerovať k akému záveru.

Keď sa voči tomuto ohradíte, tak vás prokurátorka zastrašuje tým, že na vás podá trestné oznámenia. Zo zákona je síce povinnosť podať trestné oznámenia pri vedomosti o páchaní trestného činu, ale niektorí mafiánski prokurátori majú trestné udanie len ako nástroj pre účely vyhrážania sa. Je nutné počkať na generačnú výmenu takýchto totalitných klamárskych a amorálnych stvorení, ktoré kazia dobré meno prokuratúry.

.

 

Pôvodný zámer, keď sa formovala prokuratúra v Slovenskej republike, bol ten, že tento orgán bude zastupovať štát a bude spravodlivo vyšetrovať trestné činy. Neviem, kedy sa z toho stal politický orgán na presadzovanie svojvôle mocných, ale viem, že dnes je to už zaužívaná inštitúcia, s ktorou budete spokojní len v prípade, že ste zlodej alebo mafián na strane mocných.

Jedinou smolou nášho štátu je to, že dať na súd obžalobu tých, ktorí páchajú trestné činy nemôžu sami ľudia, aby tak vedeli spravodlivo rozhodnúť súdy, ale že to môže robiť iba stranícky a politický orgán menom prokuratúra.

O takýchto trestných konaniach, ktoré sú cielene riadené politickým orgánom s menom prokuratúra by sa dalo písať mnoho. Podaných trestných oznámení od matky detí a jej otca, vplyvného poslanca (súpis je tu), je asi deväť, alebo už aj desať. Princíp ale ostáva rovnaký.

Niektoré kontrolné mechanizmy v našom štáte dostali právo vyjadriť svoj názor na vec, ostáva čakať, aký bude. http://martinhajduch.blog.sme.sk/c/438464/o-praci-organov-cinnych-v-trestnom-konani-v-povazskej-bystrici.html

 

 

Supermarket trestných konaní – vyber a zaplať!

09.06.2017

V Považskej Bystrici máme okrem veľkých supermarketov dokonca aj jeden taký, kde sa dajú objednať služby a papiere na trestné konanie. Supermarket menom Okresné riaditeľstvo policajného zboru viac »

Sudca brigádnik!

14.04.2017

Nedávno som videl na internete zaujímavé video. Zaujal ma obsah a neskôr aj otázka, prečo takéto videá dáva predsedníčka súdu na internet. Súdne prípady sú síce vec verejná, ale na internete viac »

Policajná inšpekcia a kvalita jej „práce“.

17.02.2017

Účelová manipulácia trestného konania, pre naplnenie želania vplyvného zákazníka, orgánmi činnými v trestnom konaní je v Považskej Bystrici bežná vec, roky zažratá do praxe. Odporúčam viac »

Stefan Löfven

Švédsky parlament odmietol Löfvena ako premiéra

14.12.2018 16:55

Tri mesiace po parlamentných voľbách, ktoré skončili patom, Švédsko stále nemá vládu.

francúzsko, žlté vesty

Francúzske úrady a polícia sa pripravujú na ďalšie kolo protestov žltých viest

14.12.2018 16:17

V Paríži i ďalších mestách zatvorených mnoho múzeí, galérií a ďalších pamätihodností.

kurča, hydina, kura, mäso

Lacné ukrajinské kurence hydinárom nevoňajú, nemusia byť kvalitné

14.12.2018 16:12

Slovensko sa podľa potravinárskej komory stalo krajinou, do ktorej mieria stovky kamiónov naložených lacným ukrajinským hydinovým mäsom.

parlament,

Voľby by v novembri vyhral Smer pred SaS a OĽaNO, bugárovci mimo

14.12.2018 16:09

Podľa prieskumu by sa do parlamentu dostalo sedem strán vrátane KDH.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 29376x
Priemerná čítanosť článkov: 2671x

Autor blogu

Kategórie