Založ si blog

Šikana polície so schválením niektorých prokurátorov (časť4)

 

Koľkí z vás si myslia, a právom, že na prevzatie pošty máte 18 kalendárnych dní 🙂 ? Mýlite sa. Ak ste osoba, ktorú polícia nemá moc rada, možno preto, že zverejňujete ich nezákonné konania, tak si musíte prevziať poštu v prvý pracovný deň! Ak tak neurobíte, hneď na druhý pracovný deň vám príde do práce policajt a doručí vám poštu osobne. (Aké to mrhanie prostriedkami daňových poplatníkov!) Je úplne jedno, že si rok preberáte poštu behom 2-3 dní, svojvôľa  niektorých zamestnancov štátu nepozná medzí.

Úplne opačne sa ale doručuje/resp. nedoručuje pošta pánu Ficovi, ktorý sa dlhé mesiace súdu úspešne vyhýba, aspoň vidíte ten rozdiel. https://www.youtube.com/watch?v=FinmlDtO5QA

Pre škaredý rozvod a ex-svokra Fera plného zloby a nenávisti  (poslanca za mesto Považská Bystrica s politickými konexiami) musím chodiť už viac ako rok pravidelne na políciu. Ex-svokor aj s ex-manželkou napodávali minimálne 9 trestných oznámení, všetko krivé udania, drvivá väčšina už zastavených. Brániť sa voči tomu nedá, lebo polícia vyvolených chráni.

Poštu si viac ako rok vyberám behom 1-3 dní. Nemám záujem si poštu nepreberať.

pondelok 4.7.2016 mi príde do schránky oznámenka o novej pošte. V ten deň som mal síce dovolenku a bol som na západnom Slovensku, tak som si chcel poštu prevziať ďalší deň. Ale v utorok bol sviatok a tak som tak mohol učiť až v stredu po práci. Ale to sa nestalo.

V stredu mi volá vyšetrovateľka Melicharová, z Považskej Bystrice, že prečo som si neprevzal poštu, že už ju mám až jeden deň 🙂 ! Tak som jej povedal, že mám iba oznámenku, že som bol v pondelok odcestovaný a že v utorok bol predsa sviatok a to pošta nerobí. Pýtala sa ma telefonicky, počas nejakej porady v práci, že kedy si tú poštu prevezmem. Bola hlučná, odporná, no proste Melicharová, jej štýl tu pozná každý. Informoval som ju, že som v práci, že nemám čas to teraz riešiť, že si poštu určite prevezmem, či už dnes alebo zajtra, neviem, záleží od povinnosti v práci v prvom rade. Celý rok preberám poštu rýchlo, tak neviem, o čo jej išlo. Teda viem, ale keď poviem, že je to šikana, znie to moc subjektívne.

A tak sa teta Melicharová rozhodla poslať mi do práce policajta.  Evidentne, ak si nepreberiem poštu v prvý pracovný deň (v pondelok), tak si musí prebratie pošty zabezpečiť na druhý pracovný deň policajtom. (čiže v stredu, utorok bol sviatok).

Už vás niekedy hľadal policajt v práci ? Asi si každý vie domyslieť, že to nie je nič príjemné.

Mal na to dôvod? Nie. Splnilo to účel? Podľa mňa dvojaký, jednak mi doručili poštu a jednak mi robia problémy aj v práci. Môj ex-svokor má dobré politické konexie, podpredsedovi súdu platí každý mesiac peniažky na účet, ale vraj je to náhoda. Moja ex býva v byte vedúcej sociálnej kurately, ale to je tiež náhoda. Jedine, na čo títo ľudia nemajú dosah, je moja práca, robím u „kapitalistu“. Bohu vďaka, robiť pre verejný sektor, už som bez práce. Ale teda, sú aj iné možnosti, ako vám poškodiť v zamestnaní a policajná šikana je iste jedným z nich.

Pozriem sa ale aj na iné prvky práce vyšetrovateľky Melicharovej.

  1. V istej trestnej veci príde vypovedať svedok. Pani upratovačka od miestneho poslanca Martausa. (Dotyčná pani už u nich neupratuje, po výpovedi na polícii prišla samozrejme o brigádu). Meškala na výsluch 12 minút. Vyšetrovateľka ju, ešte pred začatím výsluchu, samozrejme rázne upozornila, že je povinná chodiť načas a nesmie si chodiť, „kedy sa jej zachce“. Asi má pravdu a asi bolo nutné ju takto na úvod výsluchu „zhodiť“.  O mesiac ale v tej istej veci príde vypovedať aj splnomocnenec poškodenej, dcéry toho poslanca, a tento advokát mešká 30 minút, ale jemu nepovie ani slovko výčitky. Obaja spôsobili svojím omeškaním zdržanie iných ľudí, ale jednému to treba vyčítať, druhému, ktorý mešká dvakrát tak dlho, nie. Melicharová koná vždy podľa toho, na ktorej strane trestného konania sa dotyčný svedok nachádza.
  2. Zápisnicu je najlepšie dať podpísať neprečítanú a keby si ju chcel dotyčný prečítať, tak ideálne umožniť mu čítať ju na tmavej chodbe bez svetla. Nechýbajú k tomu opakované vyhrážky typu: „Hneď to podpíšte, ja nemám čas!!“ Detail tento šikany, bez pochýb porušujúcich zákonnosť vedenia výsluchov, sa bude riešiť, preto zatiaľ táto zmienka stačí. Nejde pritom iba o šikanu. Výsledkom tejto šikany sú totiž opakované „chyby“ v zápisnici, kedy sa na papieri vyskytujú vety, ktoré svedok nepovedal. Z rozprávania starších ľudí viem, že takto sa to dialo za totality, evidentne tu v Považskej je tomu tak stále.
  3. Potrebujete ísť na polícii na výsluchu na toaletu ? Ak ste vyvolený, tak máte WC na chodbe, o minútku ste späť a môže sa pokračovať. Slušné, normálne jednanie. Ale ak nie ste vyvolený, tak máte WC o päť poschodí  nižšie a samozrejme, späť do uzamknutej sekcie vás už hneď nepustia. Vyšetrovateľ využije čas na rady so svedkami, advokátmi a až potom vás veľkodušne pustí, že poďte…
  4. To, že mne asi pol roka odopierali vidieť spis, som musel stráviť. Nezákonne a manipulatívne vedené výsluchy je dobré do posledného dňa utajiť. Nech dotyčný nemá čas zistiť, že záznamy z videa a zo zápisnice nesenia!! Pri 15cm spise, 2 šanóny, na to iste nikto tak rýchlo nepríde.

Odmietanie nahliadnutia obvineným do spisu je na polícii v Považskej Bystrici bežnou praxou. Ale je zarážajúce, keď inému človeku, v inom trestnom konaní, kde ten dotyčný vystupuje ako poškodený, nedovolia tiež vidieť do jeho vlastného spisu. Ten dotyčný tomu moc nerozumie, je to bežný pracujúci človek, a preto si môže „skúsený“ vyšetrovateľ dovoliť jeho práva pošliapať. V tomto prípade zase pani Melicharová. Musel som teda tomu človeku zľahka pomôcť. Vybavil som mu, ako dočasný ustanovený splnomocnenec, nahliadnutie do spisu. Je smutné, že si aj poškodení musia zháňať pomoc, aby sa ochránili proti nezákonným praktikám našej polície z Považskej Bystrice.

O nezákonných spôsoboch vedenia výsluchov, o manipulácii so správami, o šikane by sa toho dalo ohľadom vyšetrovateľky Melicharovej z Považskej Bystrice ešte popísať veľa. Kryje ju prokurátorka Vašútová a teda je možné, že vyšetrovateľ koná pod nátlakom. Policajt, ktorý neposlúchne príkazy tejto prokurátorky, skončí !

Policajný termín “nadpráca”.

 

Ale všetko má svoj čas…

 

 

 

Supermarket trestných konaní – vyber a zaplať!

09.06.2017

V Považskej Bystrici máme okrem veľkých supermarketov dokonca aj jeden taký, kde sa dajú objednať služby a papiere na trestné konanie. Supermarket menom Okresné riaditeľstvo policajného zboru viac »

Sudca brigádnik!

14.04.2017

Nedávno som videl na internete zaujímavé video. Zaujal ma obsah a neskôr aj otázka, prečo takéto videá dáva predsedníčka súdu na internet. Súdne prípady sú síce vec verejná, ale na internete viac »

Policajná inšpekcia a kvalita jej „práce“.

17.02.2017

Účelová manipulácia trestného konania, pre naplnenie želania vplyvného zákazníka, orgánmi činnými v trestnom konaní je v Považskej Bystrici bežná vec, roky zažratá do praxe. Odporúčam viac »

Stefan Löfven

Švédsky parlament odmietol Löfvena ako premiéra

14.12.2018 16:55

Tri mesiace po parlamentných voľbách, ktoré skončili patom, Švédsko stále nemá vládu.

francúzsko, žlté vesty

Francúzske úrady a polícia sa pripravujú na ďalšie kolo protestov žltých viest

14.12.2018 16:17

V Paríži i ďalších mestách zatvorených mnoho múzeí, galérií a ďalších pamätihodností.

kurča, hydina, kura, mäso

Lacné ukrajinské kurence hydinárom nevoňajú, nemusia byť kvalitné

14.12.2018 16:12

Slovensko sa podľa potravinárskej komory stalo krajinou, do ktorej mieria stovky kamiónov naložených lacným ukrajinským hydinovým mäsom.

parlament,

Voľby by v novembri vyhral Smer pred SaS a OĽaNO, bugárovci mimo

14.12.2018 16:09

Podľa prieskumu by sa do parlamentu dostalo sedem strán vrátane KDH.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 29377x
Priemerná čítanosť článkov: 2671x

Autor blogu

Kategórie