Založ si blog

Mafián či prokurátor?

Prečítajte si oficiálne opečiatkované dokumenty a urobte si názor.

Nasledujúce tri časti blogu o Fraške z Považskej Bystrice sú o tom, že ak Vám ich niekto porozpráva, tak mu proste NEUVERÍTE. Vďaka oficiálnym dokumentom ale uvidíte, že si nerobím srandu.

To, že som v minulej časti  poukázal na policajta, ktorý lepšie ako ktokoľvek iný vie, či je alebo nie je zaujatý a či ON sám postupuje správne a sám seba zhodnotí a pečiatkou potvrdí správnosť svojho úsudku, to môžeme brať ako trápnosti na nízkej úrovni orgánu činného v trestnom konaní.

To, že sa tieto veci dejú, ale aj na vyššej úrovni, a teda aj na prokuratúre, to už je asi iné kafe. Môže prokurátor sám seba zhodnotiť, či postupuje správne, či je zaujatý? Dá jeho názoru na seba samého väčšiu váhu červená pečiatka?

V Považskej Bystrici sa toho vyšetruje veľa. Jedno trestné konanie sa týka marenia súdnych rozhodnutí. V podstate, ak človek ignoruje tri súdne rozhodnutia (spolu je to rok ignorácie) a okresný súd v malom meste nebude svoje rozhodnutia vymáhať (možno preto, že si to vyvolení neželajú), je to smutné, ale je to bežná súdna prax v Považskej Bystrici. Záchranné koleso spravodlivosti tu existuje skrz políciu, ktorá vie tiež riešiť marenie súdnych rozhodnutí – ako trestný čin. Všetrovací spisu ORP: 112/1-VYS-PB-2016 je práve o tom.

Vyšetrovateľ vec skúma pár mesiacov a zaháji trestné stíhanie vo veci marenia súdnych rozhodnutí. Avšak podozrivá je z vplyvnej rodiny poslanca za mesto Považská Bystrica, Františka Martausa, a teda toto trestné stíhanie je vopred odsúdené na zánik. Vyšetrovateľ síce chce vec preskúmať a má dôvodné podozrenie, že dochádza k trestnému činu, ale jeho dozorujúca prokurátorka Vašútová mu trestné stíhanie zastaví.   Teda najprv ho požiada, aby to urobil on sám a že, keď tak neurobí, tak to zastaví ona sama, ale že mu to potom aj patrične spočíta. Vyšetrovateľ sa nenechá ovplyvniť a koná podľa vlastného uváženia. Klobúk dolu a vďaka za odvahu!

Prokurátorka Vašútová mu teda trestné stíhanie musí sama zastaviť. Dá mu ale poslednú šancu. Dá mu pokyn prepracovať jeho závery, pričom aj presne ukáže, akým smerom sa má uberať, a to písomne! Zámer je jasný, čím skôr prípad zamiesť pod koberec, lebo skutok sa „isto“ nestal. O tomto bude viac v ďalšej časti.

Vyšetrovateľ teda preskúma ďalšie aspekty trestného činu, pričom mu je zabraňované vykonávať niektoré vyšetrovacie úkony, ktoré by mali pomôcť objektívnemu zisteniu pravdy. Napriek polenám, ktoré mu hádžu pod nohy, si on sám vlastnou cestu získa dostatok nových informácii o tom, či je alebo nie je páchaný trestný čin a po čase chce znova začať trestné stíhanie. 

Prokurátorka teda už nemá inú možnosť iba napraviť „neposlušného policajta“, keď ju neposlúcha. A tak mu celý vyšetrovací spis (prípad) odoberie, pričom jemu dajú trest za nadprácu. Spis dajú inému vyšetrovateľovi, ktorý (a to sa môžeme staviť J) vec po čase zastaví.

Aké sú práva poškodeného v takomto prípade?

No, môžete dať podnet na preskúmanie činnosti takejto prokurátorky. Jej kolegovia na prokuratúre možno nebudú schvaľovať jej kroky, resp. vec preskúmajú a dajú vlastné stanovisko. Takto má vyzerať aspoň náznak spravodlivosti a objektívnosti. Každý trestný čin sa musí vyšetriť a je jedno, či je páchateľ z vplyvnej rodiny alebo nie. Rovnako nehrá rolu, že na plesy policajtov a prokurátorov chodí spievať kresťanská speváčka Simona M. z rodiny podozrivej, aby tak dala tejto rodine „punc nevinnosti a svätosti“. „Chcem len normálny život!“ – to je aj moja túžba, nemyslím len meno danej piesne.

A teraz príde záver. Podnet na preskúmanie postupu prokurátorky Vašútovej bol preskúmaný. A kým?

No predsa samotnou prokurátorkou, ktorá svoj postup detailne preskúmala, sťažovateľa okydala klamstvami, výtky voči jej prepojeniu na rodinu potencionálnych páchateľov poprela a záverom prehlásila, že ona sama seba z prípadu nevylučuje a že postupuje správne.  A šup tam ešte razítko, aby to vyzeralo, že to má nejakú váhu….

DOKUMENT NA STIAHNUTIE  – KLIK SEM :

 

Z daného dokumentu sa mi páčia tieto hefty, skrátim to, zdrojový text si viete prečítať sami:

  • …zrušila som trestné stíhanie, bolo nezákonné a nedôvodné, vyšetrovateľ bol upravený pokynom, ako má postupovať…
  • …vyšetrovateľ nepostupuje v súlade so svojimi oprávneniami…

(slohová fráza, zdôvodnenie uznesenie tohto typu musí byť vždy konkrétne, o aké oprávnenia ide sa ale nikdy nedozvieme…)

  • …vec som mu odobrala a dala inému vyšetrovateľovi… toto moje oprávnenie nemôže oznamovateľ hodnotiť a riešiť

(a mám smolu, proste nemôžem, inak čo?)

  • …to že ja klamem, zavádzam a som zaujatá je absurné, nepravdivé a zavádzajúce

(nejaký argument či odôvodnenie tu už ale nie je, naopak, keď prokurátorka klame, že ja ovplyvňujem vyšetrovateľa a ja verejne prehlásim, že Vašútová je klamár a klame, tak na to už nereaguje, nemá ako. Aspoň nejaké trestné som od nej čakal, ale nič…)

  • …je dôležité objektívne zistiť, či sa trestný čin stal…

(keď ale vyšetrovateľ žiadal isté materiály, aby vyvrátil alebo potvrdil páchanie skutkovej podstaty trestného činu, tak mu bolo viackrát zamietnuté materiály poskytnúť, pričom iným vyšetrovateľom v súvisiacich trestných konaniach sa poskytujú až moc často)

  • …že som ja získal nejaký materiál a je otázne ako….

(požiadal som si o kópiu spisu, no bože, veď je to zákonná a bežná vec a je zaprotokolovaná a sama prokurátorka o tom dobre vie zo spisu)

  • A najlepší heft je: „Aplikácia inštitútu vylúčenia prokurátora prichádza do úvahy iba vtedy, ak je existencia takéhoto vzťahu, resp. pomeru preukázaná.

Ok… ale sranda je, že odobratie spisu vyšetrovateľovi, kde si vymysleli lživé tvrdenie, že ja sa s vyšetrovateľom asi poznám, pričom nemajú dôkaz a ja verejne tvrdím, že Vašútová klame až sa hory zelenajú, keď čosi také tvrdí, to už je v poriadku. Keď klame prokurátorka, nepotrebuje dôkaz jej tvrdenia, ale keď má ona za ušami, tak kým to ja nedokážem, tak to nehrá rolu. Ako keby som ja mohol skúmať je finančné či majetkové či iné pomery s rodinou podozrivej. No ako asi?

  • ….že sú v konaní nedôvodné prieťahy….lebo advokát je pracovne zaneprázdnený…

(no, keď im advokát oznámi mesiac dopredu, že bude v zahraničí a oni dajú termín úkonu presne na ten čas, i keď vedia, že je mimo Európu, tak je to iste naťahovaním zo strany advokáta…alebo keď dá vyšetrovateľka 6 hodinové úkony vypočutia všetkých svedkov od pondelka nonstop do štvrtku, tak je to tiež asi normálne a treba ešte dodať, že ak si ja neprevezmem poštu hneď v PRVÝ pracovný deň, tak na druhý mi posielajú policajta poštára do práce, i keď si rok preberám všetku poštu a vždy behom 2-3 dní)

 

Takýto pamflet, čo táto prokurátorka vydala, nie je jediný. Ona dozoruje všetky trestné konania, ktoré sa nejako týkajú mňa alebo mojej rodiny. Aj tie, v ktorých som ja, po pol roku (ale presne 1 deň pred rozvodovým konaním) už aj obvinený, ale aj tie, v ktorých som ja poškodený. Táto prokurátorka nemá problém riešiť súčasne veci ZA aj PROTI a vždy to vie robiť objektívne. Háji spravodlivo obe strany :-D, Chuck Norris by to nevedel lepšie.

 

Zverejňujem teda aj jej druhé sebahodnotenie, kde sa chváli, že ONA SAMA postupuje správne a že ona sama seba nevylučuje z konania ani v opačne postavenom trestnom konaní. Dokonca sa chváli, že ma spolu s jej ex-manželom, sudcom Vašútom, krivo obvinili z trestného činu už o pol roka skôr, ako tak učinila polícia, ale o tom tiež neskôr. Súd potom uznal, že pochybil, ale to je jedno.

DOKUMENT NA STIAHNUTIE – KLIK SEM:

V tomto druhom jej sebahodnotení sa mi páčia najmä tieto veci:

  • V prvom trestnom konaní /kde som ja poškodený/ jej vadilo pár týždňov nekonania vyšetrovateľa  (mal dovolenku a tuším bol aj PN, píše sa o tom v spise). Toto konanie skúma stále živú vec, ktorá trvá a týka sa konca roka 2015 a celého roka 2016 až dodnes. Nedá sa teda urýchliť.
  • Druhé trestné konanie ale skúma dávno skončenú vec z roka 2014/2015. Toto už nie je nič živé, podstata údajného trestného činu je skončená a teda mala byť dávno vyšetrená a uzavretá. Po roku ale stále nič. Tu jej čas ale vôbec nevadí.

 

 

 

 

Supermarket trestných konaní – vyber a zaplať!

09.06.2017

V Považskej Bystrici máme okrem veľkých supermarketov dokonca aj jeden taký, kde sa dajú objednať služby a papiere na trestné konanie. Supermarket menom Okresné riaditeľstvo policajného zboru viac »

Sudca brigádnik!

14.04.2017

Nedávno som videl na internete zaujímavé video. Zaujal ma obsah a neskôr aj otázka, prečo takéto videá dáva predsedníčka súdu na internet. Súdne prípady sú síce vec verejná, ale na internete viac »

Policajná inšpekcia a kvalita jej „práce“.

17.02.2017

Účelová manipulácia trestného konania, pre naplnenie želania vplyvného zákazníka, orgánmi činnými v trestnom konaní je v Považskej Bystrici bežná vec, roky zažratá do praxe. Odporúčam viac »

Privádzač D1 Žilina

VIDEO: Výstavba diaľnice pri Žiline sa komplikuje. Pozrite si nové zábery

20.01.2019 06:00

Diaľnicu D1 južne od Žiliny s mestskými komunikáciami spojí diaľničný privádzač.

Trump

Trump za múr ponúkol ochranu migrantov, u demokratov neuspel

20.01.2019 00:35

Donald Trump ponúkol demokratom dočasnú ochranu migrantov, ktorí sa do USA dostali ako deti, výmenou za súhlas s vybudovaním múru s Mexikom.

Tesco, hypermaket, obchod, pokladňa, kasa, bloček

Ceny v obchodoch by mali v tomto roku rásť miernejšie ako vlani

19.01.2019 22:17

Inflácia meraná indexom spotrebiteľských cien (CPI) by v tomto roku mala zostať pod úrovňou vlaňajška, keď dosiahla 2,5 % nárast.

Vrtuľník

Leteckí záchranári pomáhali štyrom zraneným lyžiarom

19.01.2019 21:16

Traja muži a jedno dievča utrpeli poranenia pri lyžovaní na Martinských holiach, Jasnej a Vysokých Tatrách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 30021x
Priemerná čítanosť článkov: 2729x

Autor blogu

Kategórie